1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.83 (3 Votes)
تاریخچه - 4.7 بیرون از 5 بر اساس 3 رای

بسمه تعالی

سال ۱۳۱۸شمسی .جوانی معلول مادرزاد از ناحیه دو پا و جویای شغل . چون فقط به کمک دوعددعصا قادر به راه رفتن بود کسی تمایل به استخدام او نداشت.  بالاخره پس از روزها و ماهها تلاش ،به عنوان کارگر مغازه تعمیرگاه نوعی بادبزن برقی (پنکه رومیزی فعلی) بکار گرفته شد و استخدام گردید.

علی باغی، اهواز ، گرمای بالای ۵۰ درجه، فقط بخش کوچکی  از شهر توسط ژنراتور کارخانه ریسندگی از نعمت برق بهره مند بودند.

مرحوم حاج علی باغی

آری، نام این جوان علی باغی بود که با وجود معلولیت پاها، با هوش سرشار خود کلیه فنون و ترفندهایی را که شخص انگلیسی (صاحب تعمیرگاه) با زیرکی از او پهنان می نمود،با ذکاوت آموخت و پس از مدت کوتاهی خود مشغول بکار برق و تعمیرات لوازم برقی شد و بدینگونه فروشگاه الکتریکی باغیدر سال ۱۳۲۱ بنا نهاده شد.

 

مغازه کوچک در خیابان امام خمینی فعلی اهواز که اولین فروشگاه الکتریکی در استان خوزستان بود.

 

حاج محمد باغی

حاج محمد باغی

پس از سالها  بواسطه ورود صنعت برق به کشور  و توسعه شبکه های برق رسانی ،همگام با نیازهای استان،فروشگاه توسعه یافته  و بعدها در سال ۱۳۴۵ توسط فرزند ارشد حاج علی باغی، آقای حاج محمد باغی مدیریت و گردانندگی فروشگاه را بعهده گرفتند.

 

در سال ۱۳۷۰ مهندس محمود باغی (فززند ارشد حاج محمد باغی) با ثبت جدید فروشگاه تحت عنوان ((باغی الکتریک)) و گشایش شعبه تهران و همچنین تاسیس و بکارگیری انبارهای متعدد و استخدام بیش از ۲۵ نفر کارمند و کارگر

عنوان  ((اولین و بزرگترین عرضه کننده  انواع کابل ،سیم و تجهیزات برق صنعتی در خوزستان )) را به خود اختصاص داد.

بدلیل افزایش روز افزون حجم فعالیتها، پاسخگویی به مراجعات با توانی در حد فروشگاه امکان پذیرنبود. به مرور زمان مراجعات و قراردادها  افزایش حجمی و ارزشی بیشتری پیدا می کرد و احساس نیاز جهت تبدیل تشکیلات به شخص وشرکت حقوقی بیشتر نمودپیدا میکرد.

از اینرو مدیریت ، (مهندس محمود باغی) تصمیم به ثبت شرکت جدید تحت عنوان رسمی :

((شرکت مهندسی بازرگانی توان الکتروسدید))

گرفته و با توسعه فیزیکی دفاتر ،شعبات و انبار و همچنین مکانیزه  نمودن کل فعالیتها  از جمله شبکه پیوسته دنیا، سفارشات آنلاین ،بسته بندی ،بارگیری توسط جرثقیل های سنگین  و مستقر  در سوله ها و انبارهای مربوطه بصورت وایرلس  و هوشمند  و افزایش  تعداد کارکنان به بیش از  ۳۰نفر ، کماکان عنوان((اولین و بزرگترین)) را حفظ نمود و هم اکنون نیز، ((شرکت توان الکترو سدید )) ، یکی از بزرگترین طرف قرارداد های شرکت مدیریت برق منطقه ای خوزستان ،شرکت فولاد خوزستان ،شرکت ملی مناطق نفت خیزجنوب ،شرکت ملی حفاری ایران و دهها  شرکت مشابه و پیمانکاران صنعتی برق می باشد.

امید است با استعانت از درگاه الهی بتوانیم قطره ای از دریای خروشان سازندگی کشور اسلامی عزیزمان ایران  مقتدر و سربلند باشیم

 

                                                             ((مهندس محمود باغی))